Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується, - Герус

20 червня, 2019 - 13:48
Фото: УНІАН

Формула "Роттердам+" де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості е/е теплових електростанцій (ТЕС), повідомив представник президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

"Тариф теплової генерації формується за залишковим принципом. І в зв'язку з тим резонансом, який був навколо цієї формули, було ухвалено низку рішень, які призвели до того, що залишилося мало грошей на теплову генерацію, тобто менше ніж потрібно для покриття цієї формули ''Роттердам+", - заявив він в ефірі "Українського радіо" в середу, передає Інтерфакс-Україна.

На сторінці у Facebook Герус навів графік тарифів на відпуск е/е теплових електростанцій, згідно з яким у третій декаді травня він становив 1,53 грн за кВт-год, у першій декаді червня - 1,43 грн за кВт-год, що відповідно на 24% і 29% нижче прогнозного показника на перше півріччя (2 грн за кВт-год). Ці тарифи також нижчі на 17% і 24%, ніж у відповідні періоди минулого року.

Отже, в червні вугільні ТЕС отримають на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б за використання формули "Роттердам+", а загалом у другому кварталі - на 3 млрд грн менше, підрахував представник президента в уряді.

"Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції в червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс", - висловив задоволення Герус із приводу складного фінансового становища ТЕС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський має намір внести законопроект про зміну формули "Роттердам+" на "Роттердам-". Пропонується вилучити вартість доставки вугілля з Роттердама до України з діючої формули розрахунку паливної складової собівартості ТЕС. Наразі механізм розрахунку тарифу на відпуск е/е ТЕС затверджується рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У країнах із розвиненим конкурентним ринком е/е питання ціноутворення не регулюються законами. Ціни і принципи їх розрахунку регламентує регулюючий орган або визначає ринок.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ