Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Голова КС Молдови подав у відставку

20 червня, 2019 - 20:35
Фото: publika.md

Глава Конституційного суду Молдови Міхай Поалелунжь подав у відставку.

Інформація про це розміщена на офіційному сайті КС, передає Укрінформ.

Раніше президент Молдови Ігор Додон, прем'єр-міністр Майя Санду, а також представники експертної спільноти закликали суддів КС подати у відставку.

Як повідомляв Укрінформ, 7, 8 і 9 червня цього року Конституційний суд Молдови виніс кілька рішень: про закінчення термінів формування парламентської коаліції і затвердження уряду, про тимчасове відсторонення від посади президента, про розпуск парламенту і призначення дострокових парламентських виборів.

Суд визнав також неконституційним обрання спікером парламенту Зінаїди Гречаний, а прем'єром - Майї Санду.

Рішення КС, на думку більшості експертів у галузі конституційного права, стали причиною виникнення найбільшої за роки незалежності Молдови політичної кризи.

Після врегулювання кризи і мирної передачі влади Конституційний суд анулював всі винесені раніше рішення, заявивши, що і обрання Зінаїди Гречаний спікером, і затвердження нового уряду, а також формування парламентської коаліції - законні, а ухвалені парламентом Молдови рішення легітимні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ