Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Берлін вимагатиме продовження угоди про транзит газу з РФ через Україну

20 липня, 2021 - 19:52
Фото: Reuters

Влада ФРН буде готова використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження на термін до 10 років домовленостей про транзит газу з РФ через Україну, повідомляє Bloomberg з посиланням на проект угоди між Німеччиною і США з приводу "Північного потоку 2".

"Угода передбачатиме, що ФРН зобов'язується використовувати свої важелі тиску, щоб домогтися продовження угоди про транзит газу між Україною і Росією терміном до 10 років. Нинішня угода закінчується в 2024 році", - пише агентство.

Крім того, в проекті йдеться про те, що ФРН призначить спецпосланця, завданням якого буде розвиток двосторонніх проектів з Україною в сфері енергетики. Цьому чиновнику для виконання подібних завдань нададуть фонд у розмірі $70 млн.

Як зазначає Bloomberg, США і ФРН будуть прагнути залучити інвестиції в спеціальний фонд, щоб допомогти Україні перейти на більш чисті енергоресурси. Мета - зібрати до $1 млрд для цього фонду. ФРН, зі свого боку, буде готова перерахувати $175 млн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ