Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Безос з космічними туристами успішно повернулися у пілотованій капсулі

20 липня, 2021 - 17:49
Фото: Blue Origin

Компанія Blue Origin, заснована американським мільярдером Джеффом Безосом, у вівторок провела успішний запуск космічного корабля New Shepard із чотирма астронавтами-туристами на борту та здійснила повернення пілотованої капсули на парашуті.

Пряма трансляція відбувалася на офіційному YouTube-каналі компанії, повідомляє Укрінформ.

Старт відбувся о 08:12 ранку за місцевим часом і тривав трохи більше 10 хвилин. Ракетоносій приблизно за чотири хвилини вивів капсулу з астронавтами на траєкторію суборбітального польоту з максимальною висотою 107 кілометрів над рівнем моря. Після цього капсула відокремилася від ракети та приземлилася за допомогою парашутної системи в пустелі Техасу. Ракетоносій New Shepard здійснив автоматичну посадку на спеціальний майданчик.

На борту New Shepard перебував сам Джефф Безос, його брат Марк, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк, а також 18-річний Олівер Деймен – випускник середньої школи з Нідерландів.

Фанк була у складі навчальної програми США 1960-х років «Жінки в космосі», допоки її не закрили під час холодної війни. Попри одні з кращих результатів підготовки, їй до цього так і не вдалося вийти в космос. У вівторок вона встановила рекорд найстаршої людини, яка полишила Землю.

Оскільки в капсулі перебували два Безоси, Марк використовував не своє прізвище, а псевдонім DEMO – абрівеатуру від імен його чотирьох дітей – Дрю, Еллі, Міа і Оуен.

Планується, що наступні польоти Blue Origin відбуватимуться із шістьома туристами на борту.

Перед польотом астронавти пройшли дводенні тренування, у тому числі, симуляцію всього польоту на капсулі-тренажері. Сама капсула обладнана напівлежачими кріслами, які поглинають перевантаження, а також великими вікнами, звідки можна спостерігати за видами на межі земної атмосфери, де починається космос.

Як повідомлялось, загалом, це другий комерційний політ з туристами на борту. Перший здійснила 11 липня компанія Virgin Galactic з мільярдером Річардом Бренсоном на борту.

У майбутньому очікується, що ринок космічного туризму стане висококонкурентним, й квитки коштуватимуть до 250 тисяч доларів США за одне місце на суборбітальних польотах.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ