Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Адміністрація морпортів України скоротила прибуток на 500 млн грн

20 серпня, 2018 - 14:40
Фото Адміністрації морських портів України

За підсумками першого півріччя 2018 року Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримала 1,3 млрд грн чистого прибутку, що на 500 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в прес-службі АМПУ.

У той же час чистий дохід зменшився на 600 млн грн і склав 3,6 млрд грн.

Як розповів керівник Адміністрації морпортів Райвіс Вецкаганс, це пов'язано з падінням вантажообігу в українських портах на 3,1% і зниженням ставок.

Так, з початку 2018 року АМПУ працює в нових економічних умовах – з 1 січня набули чинності нові більш ліберальні ставки портових зборів, знижені на 20%.

За цей період підприємство перерахувало на користь держави 2,1 млрд грн, що становить 58% отриманого доходу за вказаний період.

При цьому, відрахування АМПУ до держбюджету зменшилися на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За словами Вецкаганса, це дозволило компенсувати фінансові втрати від зниження ставок портових зборів і акумулювати кошти на капітальні інвестиції в проекти з днопоглиблення, а також модернізації та будівництва причального фронту.

У поточному році АМПУ планує вкласти в інфраструктуру портів вже близько 2,9 млрд грн. У 2016 році на ці цілі було спрямовано 650 млн грн, в 2017 - вже 1,6 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, за 11 місяців 2017 року українськими портами оброблено 121 млн тонн вантажів, обсяг перевалки вугілля становив 5,3 млн тонн, що на рекордні 55,5% більше, ніж торік. 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...