Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бізнес закликає не допустити "старі кадри" до БЕБ

20 серпня, 2021 - 13:57

Члени коаліції Українська Рада Бізнесу, яка об’єднує 95 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, занепокоєні скандалами навколо конкурсу на посаду керівника Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Про що йдеться в повідомленні УРБ розміщенному на сайті 20 серпня.

Представники бізнес-спільноти нагадуючи, що сама ідея створення Бюро економічної безпеки народилася як реакція на численні приклади неефективної та вибіркової діяльності податкової міліції, яка в очах підприємців і громадськості уособлювала собою некомпетентність і корумпованість правоохоронних органів.

"Без прив’язки до персоналій – створення єдиного правоохоронного органу для розслідування економічних злочинів в Україні не може зводитися до зміни вивіски над уже дискредитованою податковою міліцією.

Тому від початку розробки концепції нового органу з розслідування економічних злочинів і до голосування законопроєкту в Верховній Раді України ключовою вимогою українського бізнесу було обмеження можливостей потрапити до БЕБ для кадрів із нереформованих правоохоронних та перевіряючих органів", - йдеться в заяві УРБ.

Зараз настав важливий момент – фінальна фаза призначення керівника БЕБ. Прем’єр-Міністр має обрати одного з трьох кандидатів, рекомендованих Конкурсною комісією.

Зрозуміло, що від керівника БЕБ насамперед залежатиме якість нового органу. Тому будь-яка кандидатура із уже існуючих органів здатна звести нанівець усі багаторічні зусилля зі створення нового незалежного єдиного органу з розслідування економічних злочинів.

Український бізнес закликає Прем’єр-Міністра при обранні Директора БЕБ врахувати позитивний досвід створення НАБУ та САП: обирати “нові обличчя”, які не мають “інституційної пам’яті” роботи у поточних корумпованих службах – ДФС, СБУ, МВС та  закликає депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності врахувати пропозиції українського бізнесу і визначити виключну підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки, яку передбачають подані відповідні правки до проєкту №3959-1 до другого читання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ