У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

У Луцьку вночі горів військовий госпіталь

20 вересня, 2019 - 10:36
Фото Волинські новини

Займання, причому масштабне, зафіксували посеред ночі, повідомлення про це у службу надзвичайних ситуацій надійшло о 2.25. Очевидці вже розказують, що дах величезного приміщення з дерев’яними перекриттями і покритий шифером, згорів за якихось 15 хвилин. З госпіталю було евакуйовано 91 пацієнта, з них семеро – важкі хворі, та 11 чоловік персоналу. У Луцьку міську клінічну лікарню людей возили швидкими та безкоштовно машинами служби таксі 579. На щастя, ніхто не постраждав, але багато пацієнтів залишилися, у чому, як кажуть, стояли, тому тепер їм починають збирати одяг.

Гасили пожежу 41 рятувальник, було залучено 12 одиниць спеціальної основної та допоміжної техніки з Луцька, Ківерець і Рожищ. Навіть такої глупої ночі були очевидці, які стверджують, що вогонь пішов із адміністративного крила. Гасили масштабну пожежу дві години. Причини пожежі наразі ще встановлюються.

Приміщення Луцького гарнізонного військового госпіталю розташоване у самому центрі міста, в його історичній частині. Це колишній монастир ордена тринітаріїв, один найважливіших архітектурних об’єктів в історії міста. Він був зведений в кінці 18 століття, а на його сучасному місці з середини 15 століття перебувала середньовічна православна церква Святого Михайла. Метою ченців був збір пожертв на викуп християн із мусульманської неволі. У часи Януковича госпіталь хотіли закрити, але громаді Волині вдалося його зберегти. Не так давно в обласній раді ішла мова про те, що потрібно робити тут ремонт, а ексголова обласної ради Ігор Палиця навіть пропонував перенести сюди краєзнавчий музей (після реставрації споруди), а пацієнтів перевести в іншу лікарню.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк, фото з відкритих джерел

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ