Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

Британія засудила проведення "виборів" до Держдуми РФ в окупованому Криму

20 вересня, 2021 - 22:30
Фото khoda.gov.ua

Велика Британія засудила проведення "виборів" до Державної думи РФ в окупованому Криму.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Британії, передає Укрінформ.

"Ми засуджуємо проведення цих виборів на суверенній території України та повторюємо, що анексія Криму РФ у березні 2014 року була незаконною й нелегітимною та залишається такою донині”, - заявили британські дипломати.

Вони назвали проведені в РФ вибори "серйозним кроком назад для демократичних свобод".

"Заходи, вжиті російською владою з метою маргіналізації громадянського суспільства, придушення незалежних медіа та усунення опозиційних кандидатів від участі у виборах, підривають політичний плюралізм та суперечать міжнародним зобов’язанням, які Росія взяла на себе", - сказано у заяві.

МЗС Британії також висловило розчарування "надмірними обмеженнями, які Росія створила для спостерігачів за виборами, зокрема для міжнародних спостерігачів, які є головним елементом демократичного контролю".

Як повідомлялося, у період 17-19 вересня відбулося голосування на виборах до Держдуми РФ.

Речник ЄС Пітер Стано заявив, що Євросоюз занепокоєний тим, що вибори до Держдуми РФ проходили в атмосфері залякування опозиції й громадянського суспільства і за фактичної відсутності неупередженого міжнародного спостереження.

США назвали дії російської влади щодо проведення парламентських виборів такими, що суперечать міжнародним зобов’язанням РФ перед ОБСЄ, а також правам і свободам людей.

МЗС України 17 вересня висловило рішучий протест та засудило протиправну організацію та проведення Росією виборів на тимчасово окупованій території Криму. Окрім того, Україна засудила примусове залучення до голосування українських громадян, яким були незаконно роздані паспорти РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ