Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

США не визнають російські "вибори" в окупованому Криму

20 вересня, 2021 - 20:53
Фото Reuters

США назвали дії російської влади щодо проведення парламентських виборів такими, що суперечать міжнародним зобов’язанням РФ перед ОБСЄ, а також правам і свободам людей.

Про це йдеться в офіційній заяві Державного департаменту США, передає Укрінформ.

«Вибори в Думу 17-19 вересня в Російській Федерації відбулися за умов, що не сприяють вільному та чесному їх проведенню», - зауважили в Держдепартаменті.

При цьому наголошується, що застосування російських законів про «екстремістські організації», «іноземних агентів» та «небажані організації» серйозно обмежило політичний плюралізм і «завадило російському народу реалізувати свої громадянські та політичні права». Крім того, в РФ широко здійснювалася маргіналізація незалежних політичних діячів, створювалися перешкоди для спостерігачів ОБСЄ, що «суттєво знизило прозорість» голосування.

«Ці дії суперечать зобов'язанням Росії, в тому числі згідно з Міжнародним пактом про громадянські й політичні права, а також її зобов'язанням перед ОБСЄ та іншими міжнародними та регіональними органами», - підкреслили у Вашингтоні.

Американська сторона закликала РФ виконувати міжнародні зобов’язання, поважати права й основні свободи людини та припинити тиск на суспільство, опозицію та незалежні ЗМІ.

«Крім того, ми не визнаємо проведення виборів до російської Думи на суверенній українській території та підтверджуємо нашу непохитну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України»,- наголосили в Держдепартаменті США.

Як повідомлялося, у період 17-19 вересня відбулося голосування на виборах до Держдуми РФ. 15 вересня Європарламент ухвалив резолюцію, яка закликає ЄС до готовності не визнати парламент Росії та розглянути можливість виключення Росії з ПАРЄ, якщо парламентські вибори в Росії у 2021 році будуть визнані сфальсифікованими й такими, що порушують демократичні принципи й міжнародне право.

МЗС України 17 вереснявисловило рішучий протест та засудило протиправну організацію і проведення Росією виборів на тимчасово окупованій території Криму. Крім того, Україна засудила примусове залучення до голосування українських громадян, яким були незаконно роздані паспорти РФ на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ