Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Всесвітній день прибирання: Україна вийшла на найбільшу екологічну подію року, акцію офіційно продовжать до 26 вересня

20 вересня, 2021 - 19:40
Гідропарк, Київ

Україна разом з мільйонами активістів 180 країн світу вийшла на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Українці з міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

Громадяни долучилися до акції на рекомендованих, індивідуальних та центральних локаціях.

Важливо! Центральні локації в деяких регіонах перенесли свою роботу на інший день: м. Одеса – 19 вересня; м. Чернівці, м. Чернігів, м. Полтава, м. Суми, м. Ужгород, м. Миколаїв  – 25 вересня. Завершить акцію в Україні Вінницька область – 26 вересня. Слідкуйте за новинами на сайті letsdoitukraine.org.

Центральна локація Всесвітнього дня прибирання в місті Київ, у Гідропарку, стартувала акцію в усій Україні. Подія пройшла за участі Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, першого заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексія Кулеби, Високоповажних Послів та представників посольств, лідерів думок, зірок.

«Щодня наші комунальники міста Києва ведуть нерівний бій зі звалищами, переповненими урнами, нескінченними недопалками та викинутими на узбіччя ПЕТ-пляшками. А сьогодні – ми всі разом їм допомагаємо. За кілька годин нам вдалось зібрати більше 500 кубометрів сміття. Моя мрія, щоб такі акції відбувались щодня», – прокоментував Олексій Кулеба.

Організатори закликають учасників, які ще планують долучатися, брати з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запрошувати родину та друзів. Формати прибирань різні:

Колективні прибирання з сім’єю, друзями чи колегами на одній з локацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції.

Індивідуальні прибирання вибраної забрудненої зони.

Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

Картографування. Встановлюйте безкоштовний мобільний додаток «EcoHike» та відмічайте забруднені й очищенні території.

«Ми запустили кампанію «Побачив? Прибери!» відразу в усіх регіонах України. Понад 2 тисячі забруднених локацій очищують більше 170 000 учасників. Ми продовжуємо підрахунки результатів акції. Остаточні підсумки оголосимо 1 жовтня, тож закликємо координаторів і учасників занести свої результати до національної звітної онлайн форми за посиланням: https://forms.gle/C6ybxoMRsRogAvFd8. Настав час змін! Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання покликана допомогти сформувати культуру чистоти та разом зменшувати негативний вплив на довкілля. Зробимо Україну чистою разом!», – закликає Президент Всеукраїнского молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого бака. За можливості, відсортувати й здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини.

 

Робіть фото, сторіси на локаціях до і після прибирання, відмічайте організаторів у соціальних мережах #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути прикладом для інших. Надсилайте фото та відео з акції файлом у спеціальний телеграм чат https://t.me/Photo_Video_WCD2021.

Також існує Telegram-чат де національний організаційний комітет оперативно реагує на повідомлення https://t.me/LDUSupport. Обов’язково вказуйте область, назву населеного пункту, прізвище, ім’я та контактний телефон.

Організатор Всесвітнього дня прибирання в Україні – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, Обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації,  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з Міжнародним рухом School Recycling World, Всеукраїнським молодіжним центром, Національною молодіжною радою України, Всеукраїнською асоціацією громад, громадськими організаціями, молодіжними рухами. Партнери акції: компанія PepsiCo Україна, корпорація «Біосфера», ТМ Braun, ЧЕЛА Україна, Лакталіс в Україні, логістичний партнер компанія «Нова пошта» та інші корпоративно соціально відповідальні бізнеси.

Нагадаємо, що Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. У 2017 році «Let’s do it Ukraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників.  Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття.

Зробимо Україну чистою разом!

Деталі за телефоном 095 86 33 988 – Анна Ваглай, керівник пресцентру Всесвітнього дня прибирання в Україні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ