Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

У Запоріжжі відкрили мурал з портретом генерала УНР Марка Безручка

20 жовтня, 2019 - 18:08
Фото Радіо Свобода

У Запоріжжі в районі центрального автовокзалу відкрився мурал "Доба нескорених". Захід відбувся в рамках відзначення 100-річчя Української революції.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Це вже другий мурал, який відкривається у Запоріжжі в рамках програми, започаткованої в минулому році. Мурал присвячений українській історії, українській революції 1917-1921 років. Центральним персонажем є уродженець Запорізької області Марко Безручко", - зазначив директор департаменту культури, туризму, національності і туризму Запорізької ОДА Владислав Мороко.Головних героїв патріотичних муралів визначав Інститут національної пам'яті в рамках проєкту "12 друзів Коновальця".

Марко Безручко народився у селі Великий Токмак (нині це місто Токмак). До українського війська вступив навесні 1918 року. Тривалий час служив у Генштабі, а у квітні 1919 року став начальником штабу корпусу Січових стрільців, яким командував полковник Євген Коновалець - засновник і лідер Української військової організації та Організації українських націоналістів.

На честь Безручка у Токмаку названо вулицю.

Автором муралу є запоріжець Валерій Дзигало. Вартість роботи склала близько 30 тисяч гривень.

До кінця року планується відкриття ще одного патріотичного муралу, який буде присвячений Петру Григоренку. Ініціатори зазначають, що це може стати умовною алею героїв доби нескорених.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ