У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

Екс-голові ДПС Верланову повідомлено про підозру у зв'язку з недоотриманням бюджетом понад 2 млрд грн

20 жовтня, 2020 - 18:50
Фото Руслана Канюки, "День"

Заступник генерального прокурора України повідомив про підозру колишньому голові Державної податкової служби (ДПС) України в зловживанні владою й службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для юридичної особи використанні влади та службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

"Досудове розслідування встановило, що колишній голова Державної податкової служби України незаконно скасував податкове повідомлення-рішення на суму 2 млрд 246 млн грн. Цим документом Офіс великих платників податків ДПС України донараховав рентну плату за користування надрами одному з найбільших металургійних комбінатів країни", - йдеться в оприлюдненому у вівторок повідомленні прес-служби Офісу генпрокурора.

Отже, йдеться в інформації, бюджет України недоотримав зазначену суму несплачених податків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу генерального прокурора слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України.

В Офісі генпрокурора не повідомляють імені екс-голови ДПС, якому повідомлено про підозру.

Як стало відомо, йдеться про екс-голову Державної податкової служби Сергія Верланова.

Як повідомлялося, уряд України 24 квітня звільнив Верланова з посади голови Державної податкової служби, а наступного дня оголосив конкурс із відбору нового голови відомства.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що бачить підстави для розслідування правоохоронцями діяльності Верланова, повідомивши про скарги з боку бізнесу на затримки з автоматичним відшкодуванням ПДВ, на безпідставне блокування податкових накладних.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ