...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

В Україні створять штаб по боротьбі з COVID-19 на чолі з президентом

20 жовтня, 2020 - 12:52
Фото: president.gov.ua

В Україні створять штаб по боротьбі з COVID-19 на чолі з президентом Володимиром Зеленським. Відповідний проект постанови №4228 підтримала Верховна рада.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За нього проголосували 308 нардепів.

Документ передбачає:

- створення очолюваного президентом штабу боротьби з вірусом;

- масове тестування на коронавірус;

- збільшення потужностей лабораторій;

- перепрофілювання лікарень під відділення для лікування коронавірусу.

Також вводиться у дію єдина всеукраїнська багатоканальна телефонна лінія для українців, що мають симптоми або хворіють коронавірусною хворобою для проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги.

Крім того, за регіональним розподілом створять необхідну кількість мобільних бригад для забору у пацієнтів біологічного матеріалу за місцем проживання та його транспортування у лабораторію.

Документ передбачає забезпечення доступу населення до безпечної та якісної вакцини проти COVID-19 шляхом:

- створення умов для спрощеного початку клінічних випробувань вакцин для профілактики COVID-19 для надання значній частині населення України можливості участі в клінічних випробуваннях;

- створення умов для спрощення порядку реєстрації в Україні вакцин, які були схвалені до застосування в країнах зі строгими регуляторними юрисдикціями;

- забезпечення вакцинування не менше ніж 40% населення України за кошти державного бюджету після появи у країні безпечної та якісної вакцини від COVID-19, схваленої до застосування у країнах зі строгими регуляторними юрисдикціями;

- проведення широкої інформаційної кампанії щодо безпечності вакцини проти COVID-19.

Відзначимо, в ході погоджувальної ради 19 жовтня парламентарії домовилися розглянути документ у вівторок. Раніше проект постанови підписали багато голів фракцій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ