Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Україна зможе вимагати компенсацію у разі програшу Росії в суді ООН, - Зеркаль

20 листопада, 2019 - 12:37
Фото: icj-cij.org

Якщо Росія програє в суді ООН, то її на міжнародному рівні визнаються країною, яка фінансувала тероризм. Це не лише погіршить бізнес-відносини РФ зі США, а й дасть Україні змогу ставити питання про компенсацію їй завданої шкоди.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, повідомляє Укрінформ.

За словами Зеркаль, якщо Росія програє Україні в Міжнародному суді ООН, то насамперед понесе міжнародну правову відповідальність. І це може позначитися на її відносинах зі США.

"Росію визнають винною у фінансуванні тероризму. Росія себе позиціонує як головний борець з тероризмом. І США мають з нею співпрацювати. Чому? Тому що вони - основний гравець на полі боротьби з тероризмом. А як можна співпрацювати з країною, яка фінансує тероризм? І в Конгресі є кілька проєктів, наприклад щодо визнання Росії країною, що фінансує тероризм і заборони ведення з нею взагалі будь-яких бізнес-відносин", – пояснила Зеркаль.

Також дипломат наголосила, що після рішення суду Україна зможе говорити і про стягнення компенсацій.

"Звичайно, що ми не знаємо, де буде Росія у 2022 році, а де будемо ми, і що буде у світі. Але після рішення суду ми ще можемо (я думаю, що і маємо) поставити питання щодо компенсації за збитки у зв’язку з фінансуванням Росією тероризму на території України. Це питання ставиться після того, як встановлюються факти і визнаються дії порушення”, – зазначила Зеркаль.

Вона додала, що компенсації стосуватимуться не тільки фінансування тероризму, а й расової дискримінації в Криму.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ