Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

Угоду з "Газпромом" про транзит газу ідеально було б продовжити на 15 років - Шмигаль

20 листопада, 2021 - 20:18
Фото Reuters

Ідеальним терміном продовження контракту з «Газпромом» на транзит газу є 15 років.

Як передає "Укрінформ", про це в «Суботньому інтерв'ю» Радіо Свобода сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Контракт на сьогодні є існуючим, фактично з 2004 року він є. Ми бажаємо його продовжити і ведемо з цього приводу перемовини з нашими європейськими партнерами, тому що від них також залежить продовження цього контракту. Для нас ідеальним є продовження на 15 років цих умов. Зі сторони України була зроблена відповідна пропозиція збільшити понад умови контракту. Ми готові ще до 55 млн метрів кубічних збільшити транзит. І цей надлишок ми готові транзитувати за ціною вдвічі нижче, ніж в існуючому контракті», - сказав Шмигаль.

Це, за його словами, підтверджує спроможність української газотранспортної системи транзитувати вдвічі більші обсяги, система до цього підготовлена.

Прем'єр-міністр додав, що Україна також вийшла з пропозиціями на базі своїх газосховищ зберігати додаткові обсяги газу для європейських країн.

Українські газосховища за його словами, мають обсяги 33 млрд м куб. , використовується максимально до 26 млрд куб. метрів.

Як повідомлялося, з 1 листопада російський Газпром зменшив транзит газу в держави Європейського Союзу через Україну до 57 млн кубометрів на добу, тоді як транзитний контракт передбачає добові об’єми прокачування на рівні 109 млн кубометрів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ