Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

ОАСК заблокував процедуру обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

20 грудня, 2021 - 20:38
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) заблокував проведення конкурсу на голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зокрема, він скасував порядок роботи Конкурсної комісії, повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт суду.

Повідомляється, що сьогодні суд завершив розгляд справи про законність порядку роботи Конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття посад у САП.

"За результатами розгляду справи судом було прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом скасування порядку роботи Конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад", - йдеться в повідомленні.

Рішення суду мотивоване тим, що у зв'язку зі змінами в законодавстві з липня 2015 року Конкурсна комісія була позбавлена повноважень на прийняття оскаржуваного порядку. При цьому законодавчо не був визначений орган, якому такі повноваження б передавалися.

Таким чином, суд констатував прогалину в законодавстві щодо того, хто саме уповноважений визначати порядок проведення конкурсу на посади в САП.

Крім того, згідно з Конституцією, органи влади і посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі законів. А суд дійшов висновку про відсутність відповідних повноважень у Конкурсної комісії та про те, що порядок роботи був прийнятий протиправно.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обрали до кінця 2021. Конкурс на голову САП мав відновитися наприкінці жовтня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ