Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Держспецзв'язок розробляє власний месенджер для українських військових

21 січня, 2022 - 22:50

Голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь розповів, що для українських військових розробили власний месенджер «Розмова». Він має стати безпечнішою альтернативою популярним Viber, WhatsApp чи Telegram.

Про це Юрій Щиголь сказав в інтервʼю Forbes, передає hromadske.

Месенджер «Розмова» розробили програмісти Держспецзвʼязку. За словами Щиголя, зараз команда Держспецзв’язку тестує його. Перш ніж пропонувати його військовим, фахівці ще мають перевірити його на рівень захищеності.

Власний месенджер має стати більш безпечною платформою зв'язку для військових.

«Ми не можемо говорити про захищеність будь-яких додатків, адже обробка інформації означає, що вона десь зберігається певний час. Якщо ти носій держтаємниці і у тебе є певні знання та навички, треба себе обмежити в користуванні додатками», ㅡ сказав Щиголь.

Поки українським військовим рекомендують користуватися швейцарською програмою Threema ㅡ її ж використовує швейцарська армія і вона відповідає нормам Європейського Союзу щодо збереження даних.

Додаток можна придбати за 5 доларів у Google Play та App Store. Щиголь пояснив, що у Швейцарії придбання застосунку покриває бюджет, але в Україні ㅡ це просто рекомендація.

«Не можна змушувати військових користуватися іноземною програмою, яка не сертифікована в Україні», ㅡ сказав Щиголь.

Нагадаємо, про небезпеку через месенджери, зокрема російські, кажуть і закордоном. Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер заявила, що у країні можуть заблокувати Telegram, який популярний серед німецьких ультраправих організацій та людей, які виступають проти карантину. Рішення ухвалять, якщо месенджер продовжить порушувати закон, який зобов'язує провайдерів соціальних мереж терміново видаляти явно незаконний контент після подання скарги.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ