Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Мер Львова прогнозує пік захворюваності у місті – через півтора тижні

21 січня, 2022 - 16:20
Фото Романа БАЛУКА

Сьогодні, 21 січня, відбулося засідання міської комісії ТЕБ і НС, на якому розглядалося питання щодо ситуації із зростанням захворюваності на коронавірус. Поки що члени комісії жодних нових обмежень щодо роботи бізнесу не прийняли, одначе Львівський міський голова Андрій Садовий закликав городян утриматися від участі в подіях та від відвідування закладів, де може бути велике число людей, та обов’язково дотримуватись маскового режиму (принаймні у приміщеннях).

«Щодо бізнесу, то сьогодні жодних якихось критичних рішень ми не приймали, – зазначив Андрій Садовий. – Однак велике прохання до нас усіх бути мудрими. Якщо маєте симптоми, нікуди не йдіть, залишайтеся вдома, зв’язуйтеся із сімейним лікарем, бажано зробити тестування і нормально пройти процедуру лікування. Маска має бути обов’язковою, коли заходите у приміщення».

Мер розповів, що у Львові масово хворіють двірники та водії громадського транспорту. І наголосив на тому, що Львів невдовзі сягне піку захворюваності на ковід: «Аналізуємо динаміку в європейських країнах і очікуємо, що через півтора тижні у нас буде пік». Через стрімке поширення коронавірусу, зокрема – серед дітей, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про переведення учнів 5–11 класів на дистанційне навчання терміном на 2 тижні. Рішення набуває чинності з понеділка, 24 січня.

«Такої динаміки поширення Covid-19 у Львові ми ще за два роки не мали, – вважає Андрій Садовий. – На сьогоднішній ранок 27 тисяч дітей не прийшли на навчання. З них хворих – близько 10 тисяч. Є цілі класи, які перейшли на дистанційне навчання. Відтак ми отримали прохання від директорів шкіл, щоб з понеділка на два тижні старші класи перевести на дистанційне навчання. Йдеться про учнів 5–11 класів. Також відправляємо на дистанційне навчання все позашкілля. З понеділка будемо приймати рішення стосовно молодшої школи».

Також мер повідомив про те, що дітей, хворих на коронавірус, крім «ОХМАТДИТу», прийматиме й дитяча лікарня на вул. Пилипа Орлика. Сьогодні там вже є 23 такі пацієнти. Наразі на Пилипа Орлика розгорнули 30 ліжок із доступом до кисню, однак за необхідності їх збільшать до 100.

За вчора, 20 січня, лабораторні центри провели 4348 ПЛР-тестів, з яких 1989 – позитивні. Станом на сьогодні, 21 січня, у лікарнях міста перебувають 304 пацієнти з діагнозом «ковід». Загалом у міських медзакладах, які приймають хворих на коронавірус, облаштували 1750 ліжок із доступом до кисню. За потреби можна підготувати 2500 ліжок, обіцяє мер і додає, що наразі нема критичної кількості госпіталізацій, але є важкі хворі – йдеться про пацієнтів із супутніми соматичними захворюваннями.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ