Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Стрілки Годинника Судного дня цього року вирішили не переводити

21 січня, 2022 - 18:54
Фото Reuters

Група вчених й експертів вирішила цього року залишити стрілки Годинника Судного дня на позначці 100 секунд до кінця світу.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у бюлетені вчених-атомників, які створили цей символічний годинник.

Водночас експерти називають ряд загроз, через які стрілки вже цього року можуть перевести вперед. Зокрема зазначається, що відносини США з Росією та Китаєм залишаються напруженими, і всі три країни беруть участь у ряді зусиль щодо модернізації та розширення власних ядерних арсеналів.

Серед інших ядерних питань, які викликають занепокоєння: ядерна та ракетна експансія Північної Кореї та невдалі спроби відновити ядерну угоду з Іраном.

Також ситуація навколо Україні може потенційно може перейти в «гарячу» - нарощування російського військового контингенту біля її кордону збільшує напругу.

Як відомо, проєкт Годинник Судного дня з 1947 року веде американський журнал Bulletin of the Atomic Scientists. Годинник показує символічний час, що відокремлює людство від дня глобальної рукотворної катастрофи (час до півночі). Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу і залучених експертів, у тому числі 18 лауреатів Нобелівської премії. Сам годинник зберігається у Чикаго.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ