Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Скалецька: Проведу наступні 14 днів в одному приміщенні з евакуйованими з Китаю

21 лютого, 2020 - 09:32
Фото: medprosvita.com.ua

Глава Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька проведе два тижні в одному приміщенні з привезеними в санаторій Нацгвардії в Нових Санжарах (Полтавська обл.) евакуйованими з Уханя (Китай) українцями і іноземцями.

"Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюся, що моя присутність заспокоїть як тих, хто перебуває в Нових Санжарах, так і решту країни", - написала міністр на своїй сторінці в Фейсбук у четвер ввечері.

Скалецька зазначила, що підготовка до евакуації готувалася ретельно і були підготовлені безпечні умови перебування в обсервації, враховуючи всі стандарти ВООЗ і практику інших країн, які здійснили евакуацію своїх громадян з Китаю.

"Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку. Те, що відбувалося сьогодні, та паніка і несприйняття, негатив та агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодились провести в ізоляції два тижні задля безпеки нас усіх", - написала вона.

Міністр висловила надію, що її персональна поведінка сприятиме "втихомиренню ситуації і примирення". "Це необхідно нам усім. Також хочу принагідно подякувати тим, хто працював над евакуацією та особливо – екіпажу літака, нашім медикам і всій команді супроводу, які добровільно озвались здійснити евакуацію та провести наступні 14 днів разом з усіма в ізоляції.", - написала вона.

Крім того, Скалецька звернулася до своєї дочки, якій у п'ятницю, 21 лютого, виповнюється 10 років.

"Доню, я тебе дуже люблю і дуже хотіла відсвяткувати цей важливий день із тобою. Але так сталося, що мені треба бути в цей день не вдома. Коли я повернусь, ми ще раз відсвяткуємо його з тобою. Обіцяю!", - написала міністр охорони здоров'я.

Раніше повідомлялося, що в четвер увечері колона автобусів і супроводжуючі їх автотранспортні засоби екстрених служб в'їхали на територію санаторію Національної гвардії України "Нові Санжари" в однойменному населеному пункті в Полтавській області.

Проїзду автоколони передувало зіткнення правоохоронців з місцевими жителями, які перешкоджали заселенню евакуйованих в санаторій, перегороджуючи дорогу підпаленими гілками і дровами, які довелося вручну розбирати пожежним.

Всього з Уханя було евакуйовано 45 українців, серед яких сім'я з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти. Крім цього, після двотижневої обсервації в Україні додому в свої країни повернуться також 27 іноземців. Усі евакуйовані будуть розміщені в індивідуальних приміщеннях з належним рівнем комфорту для проживання.

Евакуйовані і персонал забезпечені спеціальними засобами індивідуального захисту. На місці обсервації буде посилена охорона, в режимі 24/7 евакуйованих спостерігатимуть лікарі.

В уряді України зазначають, що відходи будуть утилізовані в особливому порядку, вони не будуть потрапляти в загальну каналізацію. Самі каналізаційні стоки в обов'язковому порядку буде знешкоджено.

Крім того, Полтавська і Харківська області забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, медикаментами для можливої госпіталізації. Персонал підготовлений. У медустановах є відповідне обладнання та індивідуальні бокси.

Крім цього, поруч постійно чергуватиме машина екстреної швидкої допомоги.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ