Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Степанов: Цього року всі трансплантації печінки й нирок робитимуть в Україні

21 березня, 2021 - 21:52
Фото з відкритих джерел

Жоден українець, який потребує пересадки печінки чи нирки, цього року не буде відправлений за кордон - всі ці операції будуть відбуватися в Україні.

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Facebook.

«Команда Міністерства охорони здоров'я України постійно докладає зусилля, аби збільшити фінансування трансплантаційного напрямку, аби українські лікарі переймали найкращий світовий досвід. Цього року ми вдвічі збільшимо кількість трансплантацій, проведених в Україні. Протягом 2021 року жоден українець, який потребує пересадки печінки чи нирки, не буде відправлений за кордон - всі ці операції будуть відбуватися в Україні», - зазначив він.

При цьому Степанов обурився, що в Україні, де щороку 5000 людей потребують трансплантації органів, досі живуть «середньовічними міфами про чорних трансплантологів».

«Я розумію страхи людей, але вони одразу зникають, якщо пересадки органу потребує близька людина. Я хочу, щоб українці повірили: трансплантація - це не про торгівлю органами, а про життя. Ми повинні позбутися комплексу меншовартості, перестати казати "у нас це неможливо". Адже в нашій країні найкращі лікарі і ми виписуємо законодавство так ретельно, щоб ніхто і думки не міг допустити про бізнес на органах», - наголосив глава МОЗ.

За даними Степанова, в Україні за рік ухвалили та внесли зміни до 30 нормативних актів та законів, аби врегулювати сферу трансплантації.

«Це наші впевнені кроки для здобуття Україною повної трансплантаційної незалежності. Ми будуємо нову медицину, якою зможемо пишатися», - додав він.

Як повідомлялося, у вересні минулого року український уряд схвалив проєкт рішення "Про створення спеціалізованої державної установи "Український центр трансплант-координації".

Головною функцією центру є забезпечення організаційно-методичного керівництва та координація діяльності установ охорони здоров'я, які надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ