Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

На Вінниччині спостерігається вища явка виборців, аніж була під час першого туру виборів

21 квітня, 2019 - 16:40
Фото надано автором

У Вінницькій області зареєстровано 1 млн 228 тисяч виборців, з яких станом на 15.00 вже встигли проголосувати понад 530 тисяч жителів, що складає 45,52 %. Це дещо вищий показник, ніж був під час першого туру виборів 31 березня. Тоді явка виборців на цей час складала 43,5 %. Найактивніше голосують у 18 виборчому окрузі (це Липовецький, Немирівський, Оратівський та Погребищенський райони) – там активність склала 49,79 %. Натомість у виборчому окрузі № 14 (це місто Жмеринка, Барський, Жмеринський, Літинський та Тиврівський райони) явка сягнула лише 42,66 %. Серед міст обласного значення найменш активними наразі виявилися жителі Могилева-Подільського, де станом на 15.00 проголосувало лише 40 % виборців.

Як повідомив голова вінницького осередку Комітету виборців України Владислав Телень, така явка виборців у ІІ турі голосування цілком прогнозована. Дехто розчарувався і не пішов на вибори, натомість збільшилася кількість тих, хто захотів проголосувати за главу держави.

«Приріст виборців, які виявили зацікавленість до голосування і звернулися до структури Державного реєстру виборців склав по області понад 10 %. Тобто якщо за три місяці перед першим туром 3000 громадян повідомили про зміну місця голосування, то лише за два тижні перед другим туром президентських виборів до відомства звернулося на 700 осіб більше. Окрім цього, 65 вінничан взяли дозвіл на голосування в інших країнах. Тому можна відзначити підвищену цікавість серед вінничан до сьогоднішніх виборів», – відзначив Телень.

Він додав, що в цілому волевиявлення на Вінниччині відбувається злагоджено і без суттєвих порушень, до представників місцевого осередку Комітету виборців України надійшло дві скарги з приводу того, що виборці не змогли проголосувати. У одному випадку людина помилилася і поставила свій підпис про отримання бюлетеня у графі не навпроти свого прізвища, а в іншому – помилка виникла через людський фактор. Також він відзначив, що під час ІІ туру виборів зменшилася кількість спостерігачів від громадських організацій, які очевидно втратили зацікавленість до виборчого процесу.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ