При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота.
Ліна Костенко, українська письменниця-«шістдесятниця», поетеса

Всеукраїнський перепис населення у 2021, швидше за все, не відбудеться, - Немчінов

21 квітня, 2020 - 15:48
Фото Укрінформ

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов вважає, що в 2021 році всеукраїнський перепис населення, найімовірніше, не відбудеться.

Про це він сказав в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Перепис потрібно обов'язково проводити, але це дороге задоволення. Бюджетний запит, який Держстат подав, здається, 5,8 млрд грн. У нас увесь стабфонд на коронавірус - 65 млрд. Це дуже серйозне політичне рішення, і це процес, який потрібно запускати заздалегідь. Наприклад, якби ми хотіли провести перепис у 2021 році, то в березні 2020 року ми мали б почати підготовку", - сказав Немчінов.

На уточнююче запитання, чи буде перепис населення проведено в 2021 році, міністр зазначив, що, ймовірно, ні. "Я думаю, що ні. Можна спробувати зробити його в кінці року, але тоді вже в цьому році потрібно почати витрачати кошти хоча б з вересня-жовтня. Як мені пояснював глава Держстату, потрібно мінімум один рік і три місяці, щоб пройти весь цикл, який необхідно зробити", - додав він.

За словами Немчінова, у керівництва Держстату є три сценарії: варіант класичного перепису, опитування і комбінований.

"Мені більше імпонує комбінований. Тут мова йде про те, що з максимальним використанням електронних носіїв, з максимальним використанням цифрових технологій, але водночас з дворовим обходом, з реальними речами. Але навіть суто цифровий перепис - це дуже великі кошти", - заявив чиновник.

Раніше повідомлялося, що перепис населення обійдеться державі в 3-4 мільярди гривень.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ