Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

До Окружного адмінсуду Києва позивається екс-голова КС України Шевчук

21 травня, 2019 - 13:50
Фото: Закон і Бізнес

Звільнений з посади судді Конституційного Суду України Станіслав Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним.

"Щойно, відповідно до підсудності, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом про визнання дій КСУ щодо мого звільнення незаконними, скасування постанови про звільнення, негайного поновлення мене на посадах судді та голови суду", - написав Шевчук на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

За його словами, процес буде максимально відкритим і публічним. "Я завжди відритий до суспільства і хочу, щоб суспільство було в курсі цього процесу. А оцінку діям сторін надасть суд", - додав Шевчук.

Як повідомлялося, на зборах суддів КС, що відбулися 14 травня, судді ухвалили рішення про недовіру голові КС України Шевчуку України на підставі п. 3 ст. 21 закону "Про Конституційний Суд України" і потім розпочали спеціальне пленарне засідання.

Згідно з п. 3 ст. 21 закону про КС, суддю КС звільняють за вчинення суттєвої дисциплінарної провини, грубе або систематичне нехтування службовими обов'язками, що несумісно із статусом судді КС, або виявлення його невідповідності обійманій посаді. Питання про звільнення судді з посади з таких підстав суд розглядає на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики суду.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ