Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Парламент Куби розпочав обговорення проекту нової конституції

21 липня, 2018 - 21:43
Фото Telegraf-EPA

Національна асамблея народної влади Куби в суботу, 21 липня, почала дебати за проектом оновлення конституції країни. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на агентство EFE.

Перед засіданням парламенту проект конституції три дні вивчали постійні комітети національної асамблеї Куби.

Після обговорення парламент, як очікується, в понеділок схвалить проект. Після схвалення в парламенті проект конституції буде винесено на референдум.

Чинна конституція Куби була прийнята в 1976 році. В оновленій версії конституції, як писала кубинська газета "Гранма", планується повернути посаду президента республіки Куба. Зараз посада глави держави називається голова державної ради Куби. Термін перебування керівника країни на посту пропонується обмежити десятьма роками. Також в проекті пропонується заснувати пост прем'єр-міністра країни.

Крім того, в проекті конституції визнається право на приватну власність, забороняється дискримінація за статевою ознакою.

Раніше повідомлялося, що нова конституція Куби введе в республіці посаду президента і обмежить перебування на ній десятьма роками. Опис проекту нового закону було опубліковано в газеті Granma, яка є офіційним друкованим органом ЦК Компартії Куби.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...