Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Справа Гандзюк: деталі нападу і нові заарештовані

21 серпня, 2018 - 22:37

21 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід двом підозрюваним у замаху на вбивство в. о. керуючої справами виконкому Херсонської міської ради Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою.

За версією слідства, співучасниками організації замаху на Гандзюк є громадяни України Володимир Васянович та Сергій Торбін. Обох затримали на херсонському автовокзалі 17 серпня.

Слідчий суддя Гонтар розглянув дві справи поспіль і ухвалив однакове рішення – тримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави. В обох випадках суддя спочатку задовольнив скарги адвокатів щодо незаконного затримання та утримання підозрюваних поліцейськими. Але одразу ж суд розглядав клопотання обвинувачення про обрання Васяновича і Торбіна під варту. Підозрюваних заарештували прямо в залі суду.

КОГО ЗААРЕШТУВАЛИ

Васянович Володимир Олександрович 1995 р. н, уродженець Житомира. Учасник бойових дій на сході України у складі 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Позивний «Шуруп». Брав участь у боях за Донецький аеропорт, Савур-Могилу, Авдіївки та інші гарячі точки. В ході однієї з операцій підірвався на фугасі і втратив ліву ногу.

Васянович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню та орденом «Народний герой України»

Торбін Сергій Володимирович мешканець Херсона. Також учасник бойових дій у складі 5-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Позивний «Опер». Також має орден «За мужність» ІІІ ступеню та орден «Народний герой України». Торбін керує громадською організацією «Добровольців Учасників АТО «Добровольці Божої Чоти».

Під час обґрунтування клопотання щодо взяття Васяновича і Торбіна під варту прокурор зазначив, що на них як співучасників замаху на Гандюк вказують покази інших учасників справи. В матеріалах фігурують протоколи допиту Віктора Горбунова, якого вчора суд заарештував на 60 діб, а також громадянина на прізвище Вишневський. Останній вказує на те, що виконавцем замаху є чоловік із позивним «Мураха».

22 серпня, Херсонський міський суд обиратиме запобіжний захід іще двом затриманим. Скоріше за все, йдеться про Вишневського та, можливо, Грабчука (прізвища останнього нечітко чутно на запису з засідання суду – Авт).

ОРГАНІЗАЦІЯ НАПАДУ. ВЕРСІЯ СЛІДСТВА

Отже, наразі відомо про п’ятьох затриманих, яких підозрюють в організації замаху на Катерину Гандзюк. Це Горбунов, Торбін, Васянович, Вишневський і Грабчук.

За версією слідства, Віктор Горбунов придбав дві пляшки розчину акумуляторної сірчаної кислоти у м. Каховка. Кислота зберігалася на складі ТОВ «Зерма-Україна». Про це свідчить продавець Слюсар С. В. За його словами, Горбунов придбав кислоту 6 липня цього року.

Під час допиту Горбунов заявив, що організувати замах на Гандзюк йому та Вишневському, Васяновичу та Грабчуку запропонував Торбін. Зі слів Горбунова, Торбін пояснив, що Гандзюк – корумпований чиновник з проросійськими поглядами, тому необхідно спричинити їй тілесні ушкодження. Горбунов заявив, що за покупку кислоти отримав від Васяновича 300 доларів США і від подальших дій відмовився. В подальшому Горбунов упізнав на відео Грабчука як чоловіка, який біжить від будинку Гандзюк.

Вишневський також повідомив на допиті, що Торбін запропонував йому, Васяновичу, а також його другу з позивним «Мураха» вчинити злочин щодо Гандзюк та запропонував кожному по 500 доларів США.

Вишневський засвідчив, що зранку 31 липня він, Васянович і «Мураха» прибули до будинку Гандзюк на машині Торбіна. Він та «Мураха» вийшли з машини, Васянович залишився в авто. Через деякий час до будинку під’їхав автомобіль, на якому Гандзюк їздила на роботу. Про це він повідомив Васяновичу, який почав рухатися в бік магазину «АТБ» – це був сигнал, що зараз із будинку вийде потерпіла.

Як саме «Мураха» обливав кислотою Гандзюк Вишневський не бачив. Через деякий час він повернувся до місця проживання в Олешки, де вже знаходився Васянович та «Мураха». Через декілька днів до них приїхав Торбін, який дав по 500 доларів США.

ПОЗИЦІЯ ЗАТРИМАНИХ

Васянович і Торбін у залі суду свою вину не визнали. Обидва говорять, що не причетні до замаху на вбивство Катерини Гандзюк.

Васянович говорить, що протягом трьох останніх місяців проживає в Олешках, не працює. На Херсонщину приїхав, щоб «робити територіальну оборону». Проживає в орендованій квартирі разом із Горбуновим, Вишневським, Грабчуком, «другом «Хмелем» та ще двома чоловіками. Катерину Гандзюк особисто не знає.

Торбін зазначив, що мотиву здійснювати злочин проти Гандзюк у нього не було. В день замаху, говорить Торбін, його не було в місті. За його словами, покази Вишневського є неправдивими, адже з останнім у нього давно склались «натягнуті» стосунки ще з часів участі у бойових діях на сході.

Торбін говорить, що знає Гандзюк як помічницю мера Херсона. З його слів, він зустрічався з нею більше року тому і просив посприяти у виділенні соціальних рекламних бордів для учасників АТО. Гандзюк нібито посприяла в цьому питанні і після цього вони не зустрічалися.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото, відео автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ