Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

КМДА заборонила нищити старовинну огорожу на Байковому цвинтарі у Києві

21 серпня, 2019 - 18:06
Фото: dostup.pravda.com.ua

У Київській міськдержадміністрації заборонили комунальній ритуальній службі розбирати стародавню цегляну огорожу Байкового кладовища або проводити будь-які інші роботи, що суперечать Закону "Про охорону культурної спадщини".

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Крім того, ритуальну службу зобов'язали протягом 10 днів надати на розгляд науково-проектну документацію на проведення реставрації та заміни частини огорожі.

"Комплекс Байкове кладовище має статус пам'ятки національного значення. Паркан є тільки що виявленим об'єктом культурної спадщини. Департаментом підготовлено відповідний припис про заборону робіт з огорожею до надання на розгляд науково-проектної документації в установленому порядку", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Департамент звернувся до Міністерства культури з проханням обстежити об'єкт.

Чиновники наголосили, що стан стіни Байкового кладовища зараз дійсно критичний.

"Раніше вона була декоративною, а сьогодні, за фактом, перетворилася в підпірну, хоча і не має відповідних технічних характеристик. Однак будь-які роботи зі стіною, навіть за умови, що вона і не є пам'ятником, повинні проводитися після роз'яснення суспільству і з дотриманням норм закону", - сказав радник київського міського голови Володимир Бондаренко.

Він додав, що необхідно провести консультації з фахівцями та громадськістю щодо остаточного розв'язання цього питання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ