Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Президент доручив Кабміну розробити план оборони

21 вересня, 2019 - 16:54
Фото ОП

План оборони України буде представлений наступного року. Головне завдання цього року – зробити оборонний огляд і аналіз безпекового контексту.

Про це розповів міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

“У нас взагалі стратегічне планування – це один із найбільших пріоритетів. Тому що Президент вже через декілька днів після призначення уряду поставив завдання Міноборони розробити так званий план оборони”, – розповів Загороднюк.

Він уточнив, що цей документ періодично переглядатиметься, “тому що ситуація динамічна”. Водночас, паралельно з ним розроблятимуться концепції щодо кожного виду ЗСУ. “І в кожному з цих видів буде план розвитку спроможностей, який буде базуватися на загрозах, які ми бачимо, на сценаріях загроз, які ми бачимо перед Україною, можуть стояти, чи зараз або у найближчій перспективі. Далі вже питання фокусу”, – сказав міністр.

За його словами, план оборони України буде представлений наступного року, але проект плану, перші напрацювання будуть уже цьогоріч.

“У цьому році наше головне завдання – це зробити (це також не буде закінченим) оборонний огляд і, взагалі, аналіз безпекового контексту. Тому що взагалі процес такий: ми спочатку аналізуємо наявні ситуацію і безпековий контекст, при чому не тільки у військовій сфері, а й всіх чинників: економічних, політичних, культурних, соціальних і так далі, які можуть впливати на ситуацію з безпекою в країні. Паралельно з цим робиться оборонний огляд, тобто огляд спроможностей, які є наявні зараз. Далі, базуючись на цьому, ми визначаємо сценарій загроз. Далі, базуючись на сценаріях загроз, визначається вже стратегія оборони і, звичайно, стратегія національної безпеки. Це паралельно також”, – зазначив він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ