Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

Сполучені Штати не допустять, щоб Іран отримав ядерну зброю, - Байден

21 вересня, 2021 - 22:10
Фото: Reuters

Сполучені Штати далі будуть прагнути, щоб Іран не отримав доступу до ядерної зброї, і зі свого боку готові повернутися до повного виконання Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA), відомого як іранська ядерна угода.

Про це заявив американський президент Джо Байден під час виступу у вівторок на 76-й сесії Генасамблеї ООН, передає Укрінформ.

«США твердо віддані тому, щоб Іран не отримав ядерної зброї. Ми працюємо з форматом P5 + 1, щоб залучити Іран по дипломатичних каналах і повернутися до Спільного всеосяжного плану дій», - зазначив Байден.

Він підкреслив при цьому, що США «готові повернутися до повного дотримання (угоди JCPOA - ред.), Якщо Іран вчинить так само».

Крім того, Байден висловив «серйозні наміри» щодо забезпечення повної денуклеаризації Корейського півострова дипломатичним шляхом.

Як відомо, зараз Вашингтон і Тегеран ведуть переговори в форматі P5 + 1 (п'ять країн-постійних членів Радбезу ООН плюс Німеччина) щодо повернення до іранської ядерної угоди після того, як адміністрація Дональда Трампа вийшла з нього в односторонньому порядку. Переговори про відновлення JCPOA проходять у Відні. Сенс угоди полягає в тому, щоб Іран відмовився від створення радіоактивних речовин, які можна використовувати в ядерній зброї, в обмін на скасування санкцій США.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ