Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

Стан здоров'я українських політв'язнів Гафарова та Омерова погіршується, - Денісова

21 жовтня, 2020 - 14:13
Фото з архіву "Дня"

Стан здоров'я незаконно поміщених у РФ кримських татар Джеміля Гафарова та Енвера Омерова погіршується, проте керівництво місць несвободи, де їх утримують, ігнорує будь-які звернення про надання медичної допомоги.

Як передає Інтерфакс-Україна, про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"За словами рідних, Джеміль Гафаров, інвалід II групи, скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску. Енвера Омерова турбують сильні болі опорно-рухового апарату, які не дають вільно ходити. Крім того, наших громадян утримують у переповнених камерах, зокрема Джеміль Гафаров поміщений у камеру ще з десятьма особами, проте там у наявності лише шість ліжок", - повідомила Денісова.

Також вона зазначила, що в камерних приміщеннях антисанітарія, велика кількість тарганів і клопів, але адміністрація місць несвободи не здійснює санітарної обробки.

Так, зазначені факти свідчать про порушення ст. 9, 10, 22 мінімальних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН та ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

"Звертаюся з вимогою до уповноваженого з прав людини Тетяні Москалькової невідкладно забезпечити реалізацію прав громадян України та забезпечити надання необхідної кваліфікованої медичної допомоги, а також привести умови тримання у відповідність до Мінімальних правил поводження з ув'язненими", - написала Денісова.

Крім того, омбудсмен просить відповідної реакції міжнародних партнерів та правозахисних організацій на порушення прав незаконно ув'язнених Російською Федерацією.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ