...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Джеймс Мейс, видатний історик, політолог, дослідник голодомору в Україні

У Вінниці представили 23 народні картини із зображенням козака Мамая

21 жовтня, 2020 - 22:16

Одинадцять майстрів народної творчості презентували 23 роботи, на яких зображений козак Мамай. Виставку розгорнули у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості. І хоча, як відзначає директор закладу Тетяна Цвігун, кожен художник по-своєму інтерпретує образ козака Мамая, саме він вважається уособленням славного українського козацтва і, в той же час, виконавця дум та пісень про бойові походи та життя козаків.

«У народному малярстві картина із зображенням козака з кобзою посідає визначне місце, адже в його постаті криється таємничий дух козацтва, – продовжує Тетяна Цвігун. – У цьому образі знайшла відображення визвольна боротьба українського народу. Починаючи з ХVІІІ і до кінця ХІХ століть, цей сюжет був найбільш поширеним на території України, його зображали на кахлях, скринях, на дверях, вуликах, але найчастіше – на полотні. У всі часи наш народ ототожнював цей образ з улюбленими героями – Іваном Гонтою, Данилом Нечаєм, Семеном Палієм, Максимом Залізняком та іншими відомими своєю відвагою представників козацтва».

У експозиції представлені твори знаних на Вінниччині митців. Серед них  заслужені майстри народної творчості України Іван Горобчук та Василь Слободянюк. Художники – Олександр Свіргун, Олександр Пелешко, Ігор Майструк, Володимир Оврах, Сергій Бонашко, Микола Луцький, Сергій Бугай. Майстер різьби по дереву Володимир Купчишин. А також робота нині покійного Олександра Ковальчука - заслуженого художника України з колекції В’ячеслава Постернака.

Переглянути експозицію можна буде до 10 листопада 2020 року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – Вінницького обласного центру народної творчості

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ