Якщо країна, обираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, вона одержує і війну і ганьбу.
Вінстон Черчилль, британський державний діяч

США завадять Росії отримати домінуючі позиції в чорноморському регіоні - Остін

21 жовтня, 2021 - 11:58
Фото Reuters

США продовжать перешкоджати спробам Росії отримати домінуючі позиції в чорноморському регіоні.

Про це заявив глава американського оборонного відомства Ллойд Остін на прес-конференції в Румунії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Можу сказати, що дестабілізаційна діяльність Росії у Чорному морі і поблизу нього відображає її прагнення знову дістати позицію домінування в регіоні і запобігти реалізації єдності, свободи і миру Європи", - заявив Остін за підсумками зустрічі з міністром оборони Румунії Ніколає Чуке.

"Я вважаю, наші позиції в регіоні продовжують становити суттєву загрозу Росії і дозволяють силам НАТО діяти більш ефективно в разі, якщо стримування зазнає невдачі", - додав Остін.

За словами шефа Пентагону, він обговорив з румунським колегою "важливість зміцнення співпраці з союзниками в Чорному морі і партнерами з метою стримування і захисту від згубної російської активності в регіоні".

За його словами, американські позиції в регіоні підтверджуються "прагненням підтримувати ротаційну присутність сил США". Остін зазначив, що в Румунії зараз перебувають близько тисячі американських військових, і цього достатньо для ефективного протистояння загрозам.

Остін 20 жовтня відвідав Румунію, де зустрівся з президентом Клаусом Йоганнісом і міністром оборони Ніколає Чуке.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ