Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

У Вінниці учасники Революції Гідності у форматі вільного мікрофона ділилися спогадами про Майдан

21 листопада, 2019 - 20:39
Фото надано авторкою

У День Гідності та Свободи на майдані Небесної Сотні, що в центрі міста, відбулася акція «Згадай з чого почалася революція». Учасники буремних подіях зими 2013–2014 років у форматі вільного мікрофону ділилися своїми спогадами, а молодь читала віршів.

Традиційно акція відбулася без партійних прапорів та з мінімальною кількістю політичних гасел. Адже головна її мета, як пояснив організатор акції, сотник Вінницької сотні Артем Михайлов, згадати всіх, хто змагався за Україну та боровся за життя кожного з нас.

«Цей день – радісний і трагічний водночас. Нація довела, що вона єдина, але ціною людського життя. Усіх велетнів духу, які загинули на Майдані і продовжують гинути на передовій ми вшануємо і пам’ятатимемо усе своє життя, – відзначив Артем. –  Цього року ми вирішили відмовитися від масштабності, бо немає настрою щось відзначати. Ідеї, за які стояв Майдан нівелюються, знищуються. Тому вирішили простозібратися, поспілкуватися, побачити людей, з якими пройшли ті буремні події. І якщо комусь цікаво, то поділитися тим, що нас хвилює зараз».

Він додав, що більше заходів, присвячених Революції Гідності, активісти влаштовують у двадцятих числах лютого, коли відбувалися дійсно трагічні події в історії України.

Разом з тим сьогодні у Вінниці провели три різноформатні акції з нагоди відзначення п’ятої річниці початку Революції Гідності. Вранці відбулося офіційне покладання квітів до меморіалу Слави – пам’ятника «Дерева свободи». Під вечір на площі Небесної Сотні зібралися майданівці. А після закінчення робочого дня відбулося віче, на яке прийшли усі охочі вінничани.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ