Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

ВООЗ: Пандемія COVID-19 може закінчитися у 2022 році

21 грудня, 2021 - 12:48
Фото: Reuters

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що попри поширення штаму Омікрон пандемія COVID-19 може завершитися вже наступного року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

«Наявні дані свідчать, що Омікрон передається набагато швидше, ніж Дельта. І люди, які вже вакцинувалися або перехворіли на COVID-19, з більшою ймовірністю можуть заразитися ним повторно», - заявив голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус, виступаючи на брифінгу у Женеві.

Своєю чергою провідна науковиця цієї організації Сумія Свамінатан наголосила, що головним інструментом у боротьбі з новим штамом є додаткові щеплення.

Зазначається, що під час брифінгу представники ВООЗ озвучили оптимістичний прогноз. Зокрема, фахівці організації передбачають, що з появою вакцин другого і третього поколінь та завдяки іншим інноваціям 2022 рік стане завершальним у пандемії, внаслідок якої у світі  вже померли понад 5 мільйонів людей.

«Якщо ми зможемо звести передачу вірусу до мінімуму, це завершить пандемію», - підкреслив провідний експерт ВООЗ Майк Раян.

За останніми даними, у світі виявили 275,4 млн випадків коронавірусу, померли понад 5,3 млн осіб, одужали 247,1 млн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ