Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

У Львові символічно з’єднали дві частини українського прапора

22 січня, 2019 - 21:37
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА, "День"

Сьогодні, у День Соборності та сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР у Львові пройшов ряд заходів до цього свята. У всіх храмах міста та області відбулася молитва за Україну.

На площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку відбулася патріотична акція «100-річчя Соборності». Чоловік у формі вояка ЗУНР зачитав оригінальний текст Акту злуки УНР та ЗУНР. Після цього молоді люди із різних кінців площі винесли два полотнища, одне синього, а друге жовтого кольору.

У центрі площі відбулося символічне їх з’єднання в національний стяг України, яке відображало єднання нашої країни сто років тому. Уся акція супроводжувалася під музику військового оркестру.

«Коли я був ще дитиною то читав про цю історичну подію у книжках. Але на собі відчув, що таке єднання і що таке соборність під час Майдану, коли усі були разом. Також я відчув це, коли почалася війна. Вся наша держава об’єдналася проти агресора, проти Москви. Всі українці були і є єдині», – сказав голова львівського обласного осередку Молодіжного націоналістичного конгресу Назар Франчук.

Завершився захід спільним виконанням гімну України та роздачею присутнім синьо-жовтих стрічок.

На площі Ринок відбувся виступ хору «Гомін», який виконував стрілецькі пісні. Це відбувалося під відеоряд із архівних фото сторічної давнини.

Крім того, на Личаківському кладовищі відбувся чин панахиди за усіх померлих борців за волю України і запалення лампадок на їх могилах.

Нагадаємо, що Акт Злуки або Велика Злука - урочисте оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну. 

Павло ПАЛАМАРЧУК, «День», Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ