Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Львові відкрили виставку творів Патріарха Філарета до його 90-річчя

22 січня, 2019 - 22:17

У науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І.Франка відкрили до 90-річчя Патріарха Філарета виставку його творів “Батько помісної церкви”.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації на офіційному сaйті.

“Постать Святійшого Патріарха Філарета є непересічною, бо боротись, коли на тебе наклали анафему, коли не відомо, хто друг, а хто ворог, дуже важко. Але ми дожили до часу, коли можемо спілкуватись українською мовою, не боячись, молитись в церкві, колядувати, берегти нашу культуру, традиції і передавати це все нашим дітям та внукам. Сьогодні час, коли ми повинні задуматись, що залежить від кожного, щоб держава розвивалась. Наш ворог веде не лише зовнішню агресію, а й внутрішню, зернини якої намагаються закласти у наші голови. Ми маємо усі можливості, щоб будувати Україну і не піддаватись на спокуси. Українська церква і держава повинні іти разом. Ми вдячні Патріарху, що дожили, коли церква об’єдналась в Єдину помісну і на наших очах об’єднання відбулось на єдиному прориві”,- зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

У межах виставки презентували книги Патріарха Філарета, зокрема, його багатотомник ”Доповіді”.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ