Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Порошенко: Нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями

22 січня, 2020 - 14:40
Фото: eurosolidarity.org

Українці об'єднані в єдину українську політичну націю почуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім, заявляє лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Дорогі українці! Вітаю вас із Днем соборності від себе особисто і від усієї команди "Європейській солідарності". Так, ми говоримо різними мовами. Так, ми ходимо до різних церков. Так, часом і місцями по-різному дивимося на історію. Але об'єднані ми в єдину українську політичну націю відчуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім", - йдеться в привітанні Порошенка з Днем соборності, розміщеному на його сторінці у Facebook.

Процитувавши вірш Тараса Шевченка "Мені однаково", Порошенко зазначив: "Нам не однаково, яка мова, тому що українська об'єднує і консолідує. Що не заважає нам поважати і тих співвітчизників, які говорять російською, кримськотатарською, на іншими мовами. Це їхнє беззаперечне право".

"Нам не однаково, які пам'ятники. Як не було байдуже німцям, коли вони знесли численні пам'ятники Гітлеру. Ми очистили нашу карту від комуністичних ідолів. Нам не однаково, яка церква, і тому ми вибороли томос. Ми розуміємо, що РПЦ в Україні не просто конфесія, а інструмент геополітичного впливу Росії. Але громадяни вільні обирати свій шлях до Бога. Навіть якщо для когось він досі пролягає, на жаль, через Москву. Більшості українців не однаково, вступимо ми до НАТО чи сповземо у Ташкентський пакт... Будемо частиною Європи чи повернемося до сфери російського впливу", - наголосив політик.

"Хороші дороги по всій країні це, безумовно, важливо. Але нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями", - резюмував Порошенко.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ