Я переконаний, що економічний стан народу — се головна підстава цілого його життя, розвою, поступу. Коли стан економічний плохий, то говорити про поступ, науку — пуста балаканка.
Іван Франко, український письменник, поет, публіцист, громадський діяч, перекладач

Учасники живого ланцюга у Києві утворили 30-метровий прапор України до Дня соборності

22 січня, 2020 - 13:09
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

У Києві на мосту Патона десятки людей утворили живий ланцюг з нагоди Дня Соборності України. Акція відбувається щорічно 22 січня – у день об'єднання ЗУНР та УНР.

Учасники акції почали сходитися до мосту Патона близько 7 години, повідомляє 24 Канал.

Усім охочим волонтери розмальовували обличчя в кольорах державного прапора.

Вже о 8 годині люди почали рухатися назустріч один одному двома колонами, що символізує об'єднання Західноукраїнської та Української народної республік у 1919 році.

Особливістю цьогорічної акції стало те, що її учасники утворили 30-метровий прапор України. Одна колона несла синю його частину, а інша – жовту. Посередині мосту обидві колони зустрілися та символічно об'єднали живим ланцюгом лівий та правий береги Дніпра, Схід та Захід України. 

Після цього учасники акції спільно виконали гімн України, та вшанували пам'ять українців, що віддали своє життя за країну.

Утворення живого ланцюга — щорічна акція, яка відбувається з 2008 року. Вона присвячена Дню Соборності України.

Метою живого ланцюга соборності є нагадати українцям про визначні дати в історії держави: прийняття Центральною Радою IV Універсалу (22 січня 1918 року) та об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну державу (22 січня 1919 рік).

Акція не є політичною. Будь-яка символіка партій на ній заборонена.

Дивіться також ексклюзивний фоторепортаж "Дня" за посиланням.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ