Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Шлях українців до незалежності завжди пролягав через боротьбу за рідну мову, - Порошенко

22 лютого, 2019 - 10:02
Фото: president.gov.ua

Шлях українців до незалежності завжди пролягав через боротьбу за право на рідну – українську – мову, нагадав Президент України Петро Порошенко.

Про це Президент України написав на своїй сторінці у Facebook.

"Шлях українців до незалежності завжди пролягав через боротьбу за право на рідну – українську – мову, адже мова – це суть нації, її безцінне надбання, яке і визначає саму Україну", - написав Президент.

Порошенко підкреслив, що значення мови для визначення нації розуміє також агресор.

Президент пояснив, що  «русский мир» прийшов в Україну з теле- та радіоефіру, у книжках, у попсових пісеньках задовгодо того, як прийти на танках.

"Нашою відповіддю на агресію став український культурний контент", - наголосив Порошенко та додав, що український культурний контент наразі не лише присутній, а й домінує.

"Варто включити радіо: ви почуєте українську мову і пісню", - запевнив Президент і привітав з Міжнародним днем рідної мови.

На своїй сторінці у Facebook Президент також повідомив, що у Міжнародний день рідної мови, Марина Порошенко привітала зі святом переможців Всеукраїнських і Міжнародних змагань з української мови та літератури, а також поспілкувалася з учителями та науковцями Чернігівської області.

"Пишаюся талановитою українською молоддю!", - додав Президент.

Під час візиту у Чернігів 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, Перша леді поспілкувалася з учителями та науковцями області в Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента на офіційному сaйті.

Марина Порошенко наголосила, що українська мова є символом України як незалежної держави: «Тому це свято для нас є дуже важливим, бо, як говорила Ліна Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми маємо пам’ятати, що створення самостійної України починалося саме з боротьби за нашу мову, адже українською мовою промовляє дух нашої Свободи», - підкреслила дружина Президента.

Учні провели дискусію на тему «Що у вашому житті значить рідна мова?», а також провели інтерактивні ігри з культури українського мовлення.

Дружина Президента подякувала дітям за те, що вони вивчають і пишаються українською мовою: «Вам зберігати й примножувати нашу мову – те найцінніше, що заповідав Тарас Шевченко». На згадку про зустріч Марина Порошенко подарувала «Кобзар» кожному переможцю Всеукраїнських і Міжнародних змагань з української мови та літератури.

Зазначимо, дружина Президента України Марина Порошенко у листопаді минулого року завітала на ХХ Міжнародну фотовиставку «Дня» та нагородила переможницю у номінації «Світ очима дітей».

А 21 лютого в Дніпрі відбулось відкриття фотовиставки «Дня». Тож завдяки підтримці міської влади дніпряни можуть не лише ознайомитися з двома сотнями найкращих світлин ХХ Міжнародного фотоконкурсу «Дня», а й придбати спеціальний випуск глянцю «Маршрут №1», присвячений Дніпру.

Понад те, 200 бібліотек міста отримали останній бестселер Бібліотеки «Дня» «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» так само за сприяння мерії.

Більше про це читайте у матеріалі «Дня» «Художній, емоційний та історичний момент».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ