Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Сан-Франциско завершила роботу найбільш віддалена виборча дільниця

22 квітня, 2019 - 09:44
Фото: Укрінформ

Виборча дільниця при українській консульській установі в Сан-Франциско, яка є найбільш віддаленою на Захід від України, закрилася о 20-й годині за місцевим часом (о 6-й ранку за Києвом).

Таким чином, загальна процедура голосування у другому турі президентських виборів в Україні офіційно завершилась, повідомляє Укрінформ.

"Із зареєстрованих на дільниці в Сан-Франциско 23893 осіб у неділю прийшли проголосувати 582 людини", - поінформував у коментарі Укрінформу член ДВК Микита Сафроненко.

За його словами, явка у Сан-Франциско становила 2,43%. Під час першого туру проголосувало набагато менше - 395 виборців.

Тим часом, підсумки щодо активності виборців по Сполучених Штатах були підбиті також на інших трьох виборчих дільницях – у Вашингтоні, Нью-Йорку й Чикаго.

Як повідомив Укрінформу голова дільничної виборчої комісії в столиці США Валерій Єгоров, у неділю там проголосували 464 українців із 7299 зареєстрованих у списку, явка на дільниці становила 6,3%. Це приблизно такий самий показник у відсотках, який був і під час першого туру.

У Нью-Йорку для голосування в другому турі було зареєстровано 11993 українських громадян. За словами голови ДВК Ірини Мазур, 1353 особи скористалися своїм виборчим правом на цій дільниці. Явка, відповідно, становила 11,3%. Це на 93 особи більше, ніж у першому турі.

На виборчу дільницю в Чикаго, яка обслуговувала дев'ять американських штатів, приїхали 1126 громадян із близько 5,9 тисяч. Явка в другому турі виборів Президента України тут була найвищою по США – 19% (31 березня явка становила 16,4%).

Як повідомляв Укрінформ, всі чотири виборчі дільниці у США працювали в приміщеннях дипломатичних установ України – посольстві та консульських відділах. Вони охопили всі 50 американських штатів, а також Округ Колумбія. Як неодноразово зазначали в коментарі агентству представники ДВК, низька явка у США пояснюється, зокрема, великими відстанями, які мають подолати українські виборці з різних штатів, аби реалізувати своє право голосу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ