Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Мадрид не затвердив новий склад уряду Каталонії

22 травня, 2018 - 11:49
Фото Reuters

Іспанський уряд у понеділок, 21 травня, визнав повноваження новообраного глави Каталонії Жоакіма Торри, однак не затвердив підібрану Торрою адміністрацію, що означає продовження прямого управління Каталонією з Мадрида, повідомляє Deutsche Welle.

Відданий ідеї незалежності Каталонії Торра, всупереч застереженням Мадрида, призначив міністрами двох політиків, які перебувають за ґратами, і двох політиків-утікачів. По суті, Торра спробував відновити склад регіонального уряду, створеного попереднім главою регіону Карлесом Пучдемоном, що нині перебуває в Німеччині.

Торра відвідав 21 травня у в'язниці поблизу Мадрида Жорді Торулла і Жозепа Рулла, яких він включив до складу уряду. Новий каталонський очільник звернувся до суду з клопотанням про звільнення ув'язнених.

В іспанській столиці вважають включення до складу уряду політиків, які перебувають за ґратами або утекли, свідомою провокацією. З огляду на рішення уряду Іспанії поки невідомо, коли Мадрид припинить пряме управління Каталонією.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой 21 травня висловив сподівання, що в Каталонії вдасться сформувати уряд, який розпочне діалог з Мадридом та дотримуватиметься закону "заради відновлення інституційної, економічної та соціальної стабільності", цитує Reuters.

Нагадаємо, тиждень тому, у понеділок, 14 травня, парламент Каталонії з другої спроби обрав Кіма Торру головою уряду Каталонії. За 55-річного політика проголосували 66 депутатів, проти висловилися 65 парламентарів, ще четверо утрималися.

Читайте більше у матеріалах "Дня" "Кінець піврічної кризи в Каталонії"; "Популістський уряд для Iталії".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...