Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

Кличко звернувся до Кабміну із проханням дозволити розпочати 2-й етап послаблення карантину у Києві з 23 травня

22 травня, 2020 - 13:42
Фото з архіву "Дня"

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду дозволити столиці розпочати другий етап послаблення карантинних обмежень із 23 травня.

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Наголошу: з дотриманням усіх норм і регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров'я заявило, що Київ та ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень", - сказав Кличко на брифінгу в п'ятницю.

Він наголосив, що з трьох критеріїв столиця не відповідає лише одному - кількості хворих на 100 тис. жителів міста. Визначена норма - 12 хворих, у Києві нині, за даними за останній тиждень, - 15 хворих на 100 тис. людей.

"Що стосується інших двох критеріїв – претензій немає. Це - заповненість стаціонарів лікарень не більше ніж на 50% ліжок. Кількість проведених тестів ПЛР на 100 тис. населення. У столиці цей показник втричі вище за визначену норму. Потрібно 12 тестів, а у нас 44. Перший показник щодо кількості хворих у місті зумовлений спалахом тиждень тому в Дарницькому інтернаті для дівчат", - пояснив Кличко.

Він додав, що за останні шість днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми.

"Тому я звертаюся до уряду: дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх. А критично необхідних місту і бізнесу. Зокрема, відновити роботу наземного громадського транспорту і торговельних закладів у 1000 квадратних метрів - із 23 травня. І не відкривати поки що дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Тому що в місті відбувається транспортний колапс", - наголосив мер столиці.

Він також зазначив, що оскільки 23 травня - вихідний, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе почати роботу з 12:00.

"Ми очікуємо реакції уряду. А місто завтра вранці проведе засідання комісії з надзвичайних ситуацій і ухвалить остаточне рішення. Враховуючи тижневу динаміку захворювання в столиці", - заявив Кличко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ