Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Комітет Світової спадщини ЮНЕСКО визнав стан "Софії Київської" задовільним

22 липня, 2021 - 21:33
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО визнав загальний стан збереження об’єкта Собору Святої Софії у Києві задовільним, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Маю чудові новини для України з 44 сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На сьогоднішньому обговоренні розглядалося питання стану збереження об’єктів, що мають охоронний статус ЮНЕСКО по всьому світу. Місія дійшла висновку, що загальний стан збереження об’єкту Собору Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та монастирського комплексу Києво-Печерської лаври з церквою Спаса на Берестові, є задовільний. Об’єктам Софії Київській та Печерській лаврі нічого не загрожує", - зазначив Ткаченко.

Він також додав, що комітет всесвітньої спадщини відзначає позитивні тенденції з 2017 року і зазначає, що реалізація усіх відповідних заходів позитивно позначається на збереженні визначної універсальної цінності об’єкта.

За його словами, жодних нових факторів, що негативно впливають на стан збереження об’єкта, не було виявлено, а навпаки у порівнянні з минулими роками є значні покращення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ