Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Суд у Чехії продовжив термін ув'язнення для білоруса, який воював проти України на Донбасі

22 липня, 2021 - 18:45
Фото з архіву "Дня"

Як передає "Інтерфакс-Україна", Найвищий суд Праги (Чехія) переглянув справу громадянина Білорусі Олексія Фадєєва, якого обвинувачують в участі в бойових діях проти України на Донбасі.

"Сьогодні Найвищий суд Праги змінив кваліфікацію злочинів О.Фадєєва на "тероризм", та ще й у складі організованого злочинного угруповання, і присудив йому 21 рік позбавлення волі", - повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс у Facebook.

Він нагадав, що у вересні 2020 року міський суд Праги засудив Фадєєва до чотирьох з половиною років позбавлення волі за "участь в організованому злочинному угрупованні". Прокурор висував обвинувачення за статтею про участь у вчиненні терористичного акту, однак довести це не вдалося, оскільки сам обвинувачений стверджував, що стріляв лише на навчаннях, а не під час реальних боїв.

"Я тоді також висловив сподівання, що апеляційна інстанція змінить вирок на більш жорсткий. Так і сталося", - наголосив Перебийніс.

"Системне переслідування чеськими правоохоронними органами та органами правосуддя бойовиків, які, підбурювані Росією, ступили на слизький і злочинний шлях участі у війні проти України, триває. Далі буде", - додав посол.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ