Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

"Суд" у Криму заарештував на три доби сина Алі Ібрагімова

22 липня, 2021 - 22:34
Фото: Reuters

У тимчасово окупованому Криму Євпаторійський міський "суд" заарештував на три доби Абдуллу Ібрагімова - сина Алі Ібрагімова, в будинку якого в четвер силовики проводили обшук.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Facebook Кримської солідарності.

"Був затриманий третій син - Абдулла Ібрагімов, його відвезли до відділу МВС співробітники центру "Е" (так званий центр по боротьбі з екстремізмом - ред). Пізніше адвокати затриманого повідомили, що Євпаторійський міський суд заарештував його на три доби за частиною 1 статті 20.3 КоАП РФ", - йдеться в повідомленні.

За даними Кримської солідарності, причиною арешту послужило нібито зображення забороненої в РФ символіки партії "Хізб ут-Тахрір", опублікованій на сторінці Ібрагімова в соціальній мережі ВКонтакте.

Зазначається, що захист вказував "суду" на те, що в момент публікації даних матеріалів Ібрагімов знаходився в рамках юрисдикції України, "де організація не є забороненою, а також звернув увагу на процесуальні помилки, допущені при складанні рапорту".

"Суд" при цьому роз'яснив, що "місцеперебування Ібрагімова не має значення, оскільки на момент пред'явлення обвинувачення запис все ще був на його сторінці". Крім цього, "суд", заявив, що неточності в рапорті "не впливають на кваліфікацію правопорушення".

Як уточнили в Кримській солідарності, раніше у 2015 році силовики вже проводили обшук у будинку Ібрагімова. Тоді спецслужби шукали на території житла зброю і вибухові речовини, але поїхали, нічого не виявивши.

Як відомо, 22 липня, вранці в Євпаторії в будинку кримського татарина Алі Ібрагімова, а також у магазині, що належить його родині, пройшли обшуки російських силовиків.

Російський ОМОН оточив домоволодіння кримського татарина, не пускаючи всередину нікого, в тому числі адвокатів Назіма Шейхмамбетова і Едема Семедляєва.

За словами адвоката Семедляєва, він має намір звернутися зі скаргою до прокуратури, в зв'язку з перешкоджанням силовиків у наданні його підзахисному кваліфікованої юридичної допомоги.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що дії російських силовиків у Євпаторії суперечать міжнародним нормам і є прямим порушенням статті 5 і 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, згідно з якими кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність і право на повагу до приватного і сімейного життя.

"Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади і посилити тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму", - заявила український омбудсман.

За фактом переслідування сім'ї Ібрагімова українськими правоохоронними органами порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 162 ККУ («Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а також незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян").

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ