Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Білорусі заблоковані десятки сайтів ЗМІ, організацій та політичних рухів

22 серпня, 2020 - 18:00
Фото: Reuters

У Білорусі з 21 вересня заблоковані десятки сайтів ЗМІ, організацій та політичних рухів. Серед них, зокрема, сайти "Радіо Свобода", телеканалу "Белсат", Euroradio.FM, "Салідарнасць", "Витебский курьер", сайт закритого владою правозахисного центру "Вясна". Також у переліку заблокованих ресурсів - сайти опозиціонерів Віктора Бабарика, Миколи Статкевича та Валерія Цепкала.

Заблоковані сайти потрапили в "список ресурсів обмеженого доступу" на підставі рішення міністерства інформації Республіки Білорусь від 21 серпня, пише Deutsche Welle.

Громадська організація "Білоруська асоціація журналістів "(БАЖ) у суботу, 22 серпня, виступила з заявою, у якій вимагає від білоруської влади розблокувати сайти, припинити тиск на пресу і забезпечити випуск видань в країні.

Крім того, в асоціації констатували, що з 9 серпня і по теперішній час відсутній доступ до сайту самої БАЖ - журналістської організації, що входить до Міжнародної та Європейської федерації журналістів.

Також напередодні під приводом виходу з ладу друкарського верстата державне підприємство "Издательство "Белорусский Дом печати" зірвало випуск чергових номерів газет "Народная воля" і "Комсомольская правда в Беларуси". У випадку з "Комсомольской правдой" - це вже третій випадок зриву виходу газети, підкреслюється в заяві організації, повідомляє агентство "Інтерфакс-Захід".

"Білоруська асоціація журналістів" пов'язує блокування інтернетресурсів і зрив виходу друкованих видань зі спробою влади блокувати інформацію про протести після президентських виборів в країні і жорстким насильством проти їхніх учасників.

Асоціація "вважає такі дії непрямою цензурою і перешкоджанням законній діяльності медіа в Білорусі", і заявляє, що в наслідок цих дій не тільки порушуються права журналістів і ЗМІ, а й "обмежується конституційне право громадян країни на отримання повної, достовірної і своєчасної інформації".

Також БАЖ вимагає від влади країни негайно припинити тиск на пресу, забезпечити безперебійний випуск друкованих видань, розблокувати доступ до заблокованих сайтів і закликає білоруські та міжнародні організації підтримати цю заяву.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ