Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Папа Римський закликав Литву стати мостом між Східною і Західною Європою

22 вересня, 2018 - 22:52
Фото Reuters

Папа Римський Франциск, який в суботу з Вільнюса розпочав візит до країн Балтії, закликав Литву стати мостом між Східною і Західною Європою. Про це УНН повідомляє з посиланням на Delfi.

Святіший Отець також зазначив, що Литва могла б стати противагою голосам, виступаючим за розкол, а не за єдність.

"Дивлячись на сьогоднішній світ, коли все більше чути голоси тих, хто, користуючись небезпекою або виникаючими конфліктами, сіє розкол і протистояння і стверджує, що ми забезпечимо безпеку і збережемо свою культуру, тільки намагаючись позбутися інших, розтоптавши або вигнавши їх, ви, литовці, повинні сказати своє слово: "Прийняти відмінності", - закликав понтифік.

"Зав'язуючи діалог, будучи відкритими і розуміючими, ви можете стати мостом між Східною і Західною Європою", - додав він.

За словами Папи Франциска, виховувати у собі ці якості Литві дозволять "плоди зрілої історії, які ваш народ може запропонувати світовій спільноті, а особливо європейській спільноті". "Ви на собі відчули спроби нав'язати всім одну модель, за якою всі були прирівняні, щоб переконати, що привілеї меншини важливіші, ніж гідність і загальне благо", - сказав Папа.

Він підкреслив, що Литва змогла дати притулок і прийняти людей різних національностей і релігій - татар, поляків, росіян, білорусів, українців, вірмен, німців, католиків, православних та інших.

Під час чотириденного візиту в Литву, Латвію і Естонію Папа Франциск віддасть данину поваги незалежності балтійських країн і вшанує пам'ять жертв нацистського та радянського режимів.

Новини партнерів

Loading...