Пристрасть до перемоги палає в кожному з нас. Воля до перемоги — питання тренування. Спосіб перемоги — питання честі.
Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Великої Британії (від Консервативної партії) у 1979–1990 роках

Нацполіція хоче допитати Суркіса у справі "фантомної" спортбази в Гореничах

22 вересня, 2021 - 18:11
Григорій Суркіс, фото dynamo.kiev.ua

Нацполіція активізувала розслідування у справі так званої "фантомної"спортивної бази Григорія Суркіса, яка мала б з'явитися у с. Горенчі, проте так і не була збудована.

Як передає Depo.ua, про це стало відомо із рішення Голосіївського райсуду як раз у той час, коли наближена до Суркіса особа поширювала у ЗМІ чергові звинувачення на адресу УАФ.

"Згідно з текстом  ухвали Голосіївського райсуду, у проваджені за фактом розтрати та привласнення коштів УЄФА на будівництві спортбази в Гореничах, продовжили строки слідства до 5 лютого 2022 року 2022 року", - йдеться у повідомленні.

Слідчі також хочуть допитати Григорія Суркіса і екс-керівника служби внутрішніх розслідувань Федерації футболу України Дмитра Марченка.

"На даний час у кримінальному провадженні №12020100000000756 від 05.08.2020  року виникла необхідність у проведенні ряду інших слідчих та процесуальних дій, зокрема: допитати в якості свідка колишнього президента Федерації футболу України (Григорій Суркіс, - ред.); допитати в якості свідка керівника служби внутрішніх розслідувань Федерації футболу України (Дмитро Марченко, - ред.); допитати в якості свідка директора ТОВ "Промет"; допитати в якості свідка директора ПП "Паркінг"; допитати в якості свідка ТОВ "Атлант-К"; встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення", - йдеться в Ухвалі.

Зазначається, що правоохоронці  бралися за розслідування факту розтрати та привласнення коштів УЄФА на будівництві спортбази в Гореничах ще у березні 2018 року. Тоді до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження № 12018110200001859. Втім, за два роки, справу закрили. Підстава була формальна — спливли строки слідства. Згодом провадження поновили.

За даними правоохоронців, під керівництвом Григорія Суркіса упродовж 2003-2010 років ФФУ (зараз УАФ, - ред.) уклала щонайменше 28 угод, які прямо чи опосередковано стосувалися підготовчих робіт до будівництва, охорони території в Гореничах тощо. Загальна сума всіх угод становила 12,3 млн грн (або 2,3 млн доларів, за курсом тих часів, - ред).

"... дії Суркіса Г.М. та Бандурка О.І. підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Мова про умисні дії з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки", — пояснювали правоохоронці.

Старт будівництва  навчально-тренувальної бази для національної збірної у с. Гореничі колишній очільник ФФУ (зараз УАФ, -ред.) Григорій Суркіс анонсував ще у 2003 році. Задля цього Федерація під його керівництвом залучила кошти, у тому числі з цільових програм УЄФА. За даними аудиту УАФ, що провела міжнародна компанія KPMG, факт мільйонних збитків завданих Асоціації на зведені "фантомні" бази підтвердився.

У повідомленні додають, що днями ЗМІ повідомили про старт чергової кампанії з дискредитації УАФ на тлі намірів чинного її керівництва таки побудувати спортивну базу для національних збірних у Княжичах. Вказувалося, що саме через "дружніх" до Суркісів осіб поширювалися відомості про нібито "зникнення" передбачених на ці потреби коштів. Зазначається також, що інформація поширювалася стара, ще рік тому вперше опублікована одним з наближених до Суркісів журналістом, яка так і не знайшла свого підтвердження за весь цей час.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ