Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

У львівському Центрі трансплантації одночасно пересадили п’ять органів від одного донора

22 вересня, 2021 - 10:07
Фото з ФБ-сторінки Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова

Вперше в Україні львівські трансплантологи пересадили легені. Інформацію про надскладну і першу таку у країні операцію кілька годин тому оприлюднено на ФБ-сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

«За останню добу українська медицина зробила величезний крок вперед, – зазначено, зокрема, у дописі. – Вперше в історії Лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили легені. Ми – на шляху до трансплантаційної незалежності!».

У пості також ідеться про те, що орган для пересадки був узятий від 54-річного чоловіка, котрий напередодні ввечері помер від геморагічного інсульту: «Його стан був несумісний з життям. Та, попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей – дали згоду на забір органів».

Львів’янинові Віктору, котрому пересадили донорські легені, – 56 років.  Хворів на бульозну емфізему легень понад10 років, три з яких через кисневу залежність практично не виходив з дому. Без пересадки, як стверджують пульмонологи, не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провели кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король, яким допомагали колеги з Польщі – Пьотра Паска, Мачіей Урліка та Стасела Томаша, на рахунку яких, зазначають у Лікарні швидкої допомоги, – понад 100 пересадок легень. До Львова польські лікарі приїхали з міста Забже – зі Сілезького центру хвороб серця, куди неодноразово львівські лікарі приїжджали на стажування.

Також у лікарні розповідають, що один донор врятував не тільки Віктора, хворого на на бульозну емфізему, а й ще чотири життя.  Серце пересадили 13-річному Максимові з Волині, який у в липні перехворів на інсульт.

«Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка, – розповіли «Дню» в інформ-відділі лікарні. – Трансплантацію провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим».

Трансплантацію печінки провели 37-річній львів’янці Марії, що хворіла на цироз. Операцію львівські лікарі провели у співпраці з колегами з київської «Феофанія». 

Нирки отримали 40-річний донеччанин Юрій та 45-річний тернополянин Віталій. Чоловіки хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики львівського Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком.

В донора також взяли рогівку ока, яку планують невдовзі трансплантувати.

У лікарні висловлюють щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували життя п’ятьох людей. Також дякують всім медичним командам, завдяки яким відбулося відразу п’ять пересадок.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ