Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Нью-Йорку відбудеться концерт до сторіччя прем’єри «Щедрика» у Карнегі-Холл

22 вересня, 2022 - 16:46

У 2022 році виповнюється сто років північноамериканській прем’єрі «Щедрика» (відомого світу як «Carol of the Bells») у нью-йоркському Карнегі-Холл. Ця різдвяна класика захопила американську уяву завдяки кіно та телебаченню – фільми «Один вдома» та «Маппети», реклама Coca-Cola. А також через виконання колядки найрізноманітнішими колективами: гравцями НБА, американським рок-гуртом «Транссибірський оркестр», Хором Мармонської Скинії та багатьма іншими.  

Український інститут, Міністерство закордонних справ України, Razom for Ukraine та Ukrainian Contemporary Music Festival з цього приводу анонсують великий концерт «Notes from Ukraine», який відбудеться у тому ж місці — Карнегі-Холл — найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка, 4 грудня 2022 р., через 100 років після першого виконання колядки. 

«Цьогоріч виповнюється сто років відомому туру УНР Капели Олександра Кошиця у США, під час якого вони вперше виконали тепер улюбленого всіма «Щедрика». З огляду на популярність пісні через століття, гастролі продемонстрували успішність української культурної дипломатії. Ми сприймаємо цьогорічне свято як чудову нагоду відзначити українську багатовікову культуру та державність у часи, коли Росія намагається їх знищити. Упевнений, цей захід дасть присутнім зрозуміти, що ми захищаємо, і чому Україна переможе», — заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

У 1922 році концерт у Карнегі Холл був частиною першого проєкту української культурної дипломатії – світового турне Української Республіканської Капели під керівництвом відомого музиканта Олександра Кошиця. Капела була створена з ініціативи уряду УНР та направлена за кордон для промоції української незалежності в Європі та Америці та протидії російській пропаганді. Тур відбувся під егідою Міністерства освіти і мистецтва та Міністерства закордонних справ УНР, і лише в Північній Америці вони дали понад 200 концертів у великих залах та університетах. 

Цьогоріч у концерті «Notes from Ukraine» візьмуть участь хорові колективи з України та Північної Америки, зокрема український хор «Думка» в Нью-Йорку, український дитячий хор «Щедрик» та хор «Трініті Вол-Стріт». А також спеціальні гості: оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик.  

Відбудеться світова прем’єра Тревора Вестона — композитор створив композицію, використавши слова Сергія Жадана. Також, виконуватиметься музика таких композиторів як Ерік Вітакр, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров, Джордж Гершвін.

Більше інформації про концерт на офіційному сайті події: www.carolofthebells100.org

«Війна не може знищити нашу здатність говорити. Ми зберігаємо за собою право співати, право формулювати та обговорювати наш досвід. Говорить Україна, і сьогодні її неможливо не почути».  

–Сергій Жадан 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ